Close

Ogródek warzywny dla każdego

Każdy, kto uprawia własne warzywa, potwierdzi, że ich smak jest nieporównywalnie lepszy od tych, które pochodzą z niepewnych źródeł, a przy tym często zawierają sporo chemikaliów ze sztucznych nawozów i środków ochrony roślin. Nie brakuje świadomych ekologicznie osób, które marzą o własnym warzywniku. Warto zatem poznać fakty i mity na jego temat, dowiedzieć się, w czym uprawiać warzywa, a także poznać podstawy użytkowania skrzyni inspektowej.

 

Mity i fakty na temat warzywnika

Do stworzenia własnego warzywnika zachęca fakt, że nie wymaga on dużej przestrzeni. Właściwie dobrane uprawy mogą przynieść obfity plon nawet na kilkudziesięciu metrach kwadratowych. Mit, który trzeba obalić, to czasochłonność prac w warzywnym ogródku. Z pewnością więcej czasu należy poświęcić na etapie początkowym, przy zakładaniu i sadzeniu, ale potem zostaje tylko odpowiednie nawadnianie i likwidacja chwastów. Prowadzenie warzywnika nie wymaga również specjalistycznej wiedzy. Uprawę można rozpocząć od gotowych sadzonek i wzbogacać ją z czasem, w miarę nabywanego doświadczenia.

 

W czym uprawiać warzywa i zioła?

Dla osób, które nie mogą wygospodarować odpowiedniej przestrzeni, rozwiązaniem jest sadzenie roślin w drewnianych donicach i skrzyniach. To nie tylko sposób na zorganizowanie ekologicznej uprawy na tarasie, a nawet na balkonie w mieście, ale również atrakcyjna ozdoba zewnętrznej przestrzeni. Praktycznym rozwiązaniem (szczególnie dla seniorów) są warzywniki na wysokich nogach, które eliminują konieczność schylania się podczas różnych prac.

 

Skrzynia inspektowa – krok do własnego warzywniaka

Do zorganizowania własnego ogródka warzywnego przydadzą się też inspekty. Inspekt to zazwyczaj drewniana konstrukcja, nieco przypominająca skrzynię bez dna. Kompromis pomiędzy sadzeniem w ziemi a uprawą w szklarni. Zapewnia łatwy i wygodny sposób dbania o rośliny, jednocześnie nie narażając ich na niekorzystne warunki atmosferyczne. W swojej ofercie posiadamy doskonałej jakości drewniane inspekty, zaprojektowane w taki sposób, aby umożliwić sadzonkom jak najlepsze możliwości wzrostu. Drewniany warzywnik to funkcjonalny produkt i efektowna ozdoba każdej posesji.

Hejs
Right Menu Icon