Close

Jak dokarmiać ptaki zimą?

Gdy temperatury zaczynają spadać, a za oknem widać pierwsze płatki śniegu to znak, że warto pomyśleć o pomocy skrzydlatym przyjaciołom, dla których jest to bardzo trudny okres. Inwestycja czasu oraz pieniędzy w dokarmianie ptaków, wiosną szybko się zwróci, kiedy odwdzięczą się, zjadając szkodliwe owady z ogrodu. Warto wiedzieć, jak mądrze dokarmiać ptaki i jaki karmnik dla nich wybrać.

Czy dokarmianie rzeczywiście pomaga ptakom?

Odpowiedź na pytanie, czy karmniki są faktyczną pomocą dla ptaków, z pozoru jest jest oczywista, jednak do końca tak nie jest. Z jednej strony zwierzęta otrzymują pożywienie, którego zimą brakuje i które zapewnia im przetrwanie w trudnych warunkach, a z drugiej rozleniwia ptaki w samodzielnym poszukiwaniu pokarmu. Dlatego podstawą prawidłowej pomocy jest regularność. Przyzwyczajone do znajdowania jedzenia w określonym miejscu ptaki, niekoniecznie będą potrafiły same znaleźć pokarm. Ci, którzy systematycznie dbają dostarczanie strawy do karmnika, rzeczywiście niosą pomoc fruwającej faunie. Posiadając karmnik, mogą każdego dnia obserwować biesiadujące ptaszki, obcując z naturą bez wychodzenia z domu.

Karmnik dla ptaków – jak wybrać najlepszy?

Przed zakupem karmnika, należy zorientować się, jaki gatunek ptaków występuje w najbliższym otoczeniu. Na tej podstawie powinien być dobrany odpowiedni rozmiar. Ważnym aspektem jest ochrona pokarmu przed warunkami atmosferycznymi. Obudowany karmnik ogranicza wysypywanie się przysmaków, a zadaszenie pozwala ochronić ziarna przed śniegiem lub deszczem. Idealny karmnik to taki, który umożliwi swobodny odpoczynek i wzbicie się do lotu. Warto też zwrócić uwagę na to, który model ułatwi nam utrzymanie higieny w ptasiej stołówce.

Hejs – producent karmników dla ptaków

Jako producent wyrobów drewnianych posiadamy bardzo szeroką ofertę karmników wykonanych w całości z naturalnych materiałów. Dzięki ogromnemu zróżnicowaniu modeli każdy, kto dba o ptaki i estetykę otoczenia, znajdzie odpowiedni wariant. Zapraszamy do współpracy sklepy, hurtownie ogrodnicze i sieci handlowe, które chcą zaoferować swoim klientom ciekawy asortyment drewnianych konstrukcji dla ptaków. Proponujemy szeroką gamę akcesoriów z katalogu o interesującym designie, a ponadto możemy przygotować modele zaprojektowane według koncepcji naszych odbiorców.

Hejs
Right Menu Icon