Kilka słów o Nas…

HEJS należy obecnie do grona największych producentów i eksporterów wyrobów wiklinowych w Polsce.

Skupieni wokół nas rękodzielnicy wytwarzający wyroby z wikliny swoje umiejętności czerpią z wielopokoleniowej tradycji jaką na ziemi rudnickiej zaszczepił w XIX wieku hrabia Ferdynand Hompesch. Założył szkołę wikliniarską która wyuczyła setki ludzi zawodu koszykarskiego. Nasza firma bazuje na tych tradycjach. Powstała w czasie, gdy państwowy monopol na wszelką działalność gospodarczą przestał obowiązywać.

W nowych warunkach ekonomicznych dynamiczny rozwój firmy dzięki szerokim kontaktom handlowym z klientami całej Europy zbudował solidny fundament dzisiejszego sukcesu firmy. Na tej bazie HEJS jako firma na stałe związana z wikliną wprowadza ją do coraz to nowszych rodzajów produktów. Były to najpierw kosze z wikliny, a w ostatnim czasie elementy małej architektury ogrodowej łączącej drewniany szkielet z wypełnieniem wiklinowym.

Stale rosnąca pozycja na rynku zaowocowała w 2010 roku zdobyciem nagrody w Ogólnopolskim Konkursie AgroLiga i wręczeniem jej przez Prezydenta Rzeczpospolitej – Bronisława Komorowskiego.